Microblading

Microblading je moderní technika permanentního makeupu a prozatím jediná metoda pro dosažení přirozeného obočí. Při microbladingu se používá speciální ruční pero s čepelkou tvořenou několika mikrohroty v řadě, kterým se do horní vrstvy kůže vykresluje jednotlivý chloupek po chloupku. Je důležité respektovat sklon a směr růstu přirozených chloupků, typ a barvu pleti a vlasů klientky, pak vytetované chloupky téměř nerozeznáte od vlastních a celkové obočí působí kompaktním a přirozeným dojmem. Pro dosažení perfektního výsledku záleží na každém detailu - na správném držení a sklonu pera, správném tlaku na pokožku, výběru vhodného pigmentu, vyměření vhodné formy, a při tom všem je potřeba respektovat rysy Vaší klientky, tak abyste novým obočím podtrhly její přirozenou krásu. Microblading vydrží cca 1,5 - 2 roky v závislosti na metabolismu a životním stylu klientky.

Často se traduje, že microblading zanechává jizvy nebo že bolí - tyto mýty platí pouze v případě, že není proveden správně. Pokud se totiž microblading dělá správně, žádné jizvy nezanechává a jedná se o velmi šetrný zákrok vůči pokožce. To samé platí o bolesti. Je-li použitá správná technika, microblading téměř nebolí. Pokud ano, značí to nějaký problém. Nejčastější příčinou je, že stylistka neprovádí zákrok správně, v ojedinělých případech může bolest nastat i v případě poškozené pokožky či zdravotních problémů. Je ale na zodpovědnosti každé stylistky, aby ještě před zákrokem vyhodnotila, zda je pleť klientky pro zákrok vhodná, či zda existují zdravotní indispozice, které by microbladingu bránily.​

Přestože profesionálně udělaný microblading není na první pohled vidět, vzhled ženy se výrazně změní. Žena po microbladingu jednoduše rozkvete, rozzáří se jí oči, omládne. A její okolí pak pátrá po tom, jak se to stalo. A to jsou přesně ty důvody, proč ženy microblading chtějí. Microblading se dělá každé klientce na míru a neplatí, že to, co sluší jedné, bude slušet i druhé. Opak je pravdou. Stylistka by vám měla poradit, případně se vám snažit vysvětlit, proč takhle ne.

Microblading je nádherná, ale zároveň velmi náročná technika. Chcete-li dosahovat perfektních výsledků, investujte do kvalitního vzdělání a svěřte se do péče odborníkům, kteří svou práci opravdu umí. Chcete-li být úspěšní, je to běh na delší trať, která bude vyžadovat velmi mnoho Vašeho úsilí. Toho jsme si v Perfect Academy vědomi a chceme Vás ve Vašem snažení maximálně podpořit. Proto pro nás základním dvoudenním kurzem spolupráce nekončí - naopak, tím vše začíná. Na náš dvoudenní kurz Microblading Basic navazuje intenzivní půlroční výuka, během které se Vám budeme intenzivně věnovat, zasílat Vám zpětné vazby na Vaši tvorbu a krok po kroku Vás povedeme k osvojení správné techniky microbladingu a perfektnímu obočí. Více o kurzech microbladingu.